previous arrow
next arrow

LASER EPIC V

 


Epic V – laser zaprojektowany z myślą o zwierzętach

Przełomowa długość fali i moc szczytowa lasera

Światowy lider w dziedzinie laserów dentystycznych i medycznych przedstawia laser przeznaczony do zabiegów na tkankach miękkich psów i kotów. Wykazano, że przełomowa długość fali BIOLASE 940 nm jest lepiej absorbowana przez hemoglobinę i oksyhemoglobinę niż inne długości fali. Oznacza to, że Epic V tnie szybciej przy niższej mocy, z mniejszą ilością ciepła, co zapewnia większy komfort, szybsze gojenie i minimalny uraz zwierzęcia. Dodatkowo seria Epic V ma moc szczytową 10 watów, przy najkrótszym możliwym impulsie ze wszystkich weterynaryjnych urządzeń laserowych, co zapewnia lepsze wyniki kliniczne!

Idealny dla chirurgii tkanek miękkich

Epic V oferuje najbardziej precyzyjną kontrolę cięcia tkanek w przypadku różnych procedur i biotypów tkanek. Dzięki niedostępnej w innych laserach diodowych długości fali, Epic V tnie tkanki miękkie z dużą precyzją, zapewniając większą hemostazę i najwyższy komfort. Laser Epic V świetnie nadaje się również do innych procedur, w tym łagodzenia zmian chorobowych, a także wykonywania „terapii kieszonkowej” dla zwierząt z chorobami przyzębia, przy użyciu opracowanych przez BIOLASE jednorazowych końcówek Perio.

Mobilność i wygoda

Oprócz korzyści płynących z długości fali 940 nm, laser Epic V waży tylko nieco ponad 1 kg – a bez kabli zasilających lub kabli sterownika nożnego, możesz mieć całkowitą swobodę poruszania się. Wydajny akumulator litowo-jonowy zapewnia godziny użytkowania, zapewniając jeszcze większą elastyczność podczas pracowitego dnia.

epicv-dthp

Kompleksowe rozwiązanie laserowe dla lekarzy weterynarii

Seria Epic V jest również kompatybilna z w pełni opracowaną przez BIOLASE końcówką „pain therapy” do tkanek głębokich, która może kontrolować ważne parametry, takie jak rozmiar plamki i odległość od tkanki docelowej. Laserowa terapia bólu jest sprawdzoną alternatywą dla stosowania leków przeciwbólowych, którą uwielbiają właściciele zwierząt domowych. W rzeczywistości terapia Epic może zmaksymalizować ulgę dla zwierząt, zapewniając:

  • Zwiększoną elastyczność ruchów
  • Poprawę ruchu i krążenia
  • Zmniejszoną liczbę skurczów
  • Ogólną ulgę w bólu

Najwyższy komfort zwierząt podczas leczenia

Jednym z najbardziej obiecujących aspektów stomatologii laserowej jest możliwość przeprowadzenia większego zakresu zabiegu przy mniejszym znieczuleniu i mniejszym uszkodzeniu tkanki. Epic V spełnia tę obietnicę dzięki ComfortPulse, opatentowanej innowacji BIOLASE, która dostarcza do tkanki precyzyjnie kontrolowane mikroimpulsy energii diodowej, po których następuje czas „przestoju”, aby umożliwić tkance pozytywną reakcję.

Wygodne jednorazowe końcówki

Starsze lasery diodowe polegają na „odizolowaniu i przecięciu” włókna przed każdym użyciem. BIOLASE jest pierwszą firmą, która zaoferowała końcówki jednorazowego użytku do laserów diodowych dla wygody i łatwości użytkowania Epic V. System wykorzystuje pełną gamę zginanych końcówek, aby zapewnić lepszy dostęp do wszystkich obszarów i wszystkich wskazań chirurgicznych, w tym procedur periodontologicznych związanych z leczeniem kieszonek dla zwierząt z problemami przyzębia.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od MEDIF sp. z o.o. sp.k. drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez MEDIF sp. z o.o. sp.k. w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)