previous arrow
next arrow

NICI CHIRURGICZNE

Nici chirurgiczne Medipac

Oferta obejmuje szeroki zakres materiałów szewnych łącznie z PTFE oraz szeroki zakres rozmiarów i rodzajów igieł.

MEDIPAC – Th.Kazantzidis S.A. założono w grudniu 1987 r. w strefie przemysłowej Kilkis w północnej Grecji. MEDIPAC jest producentem szwów chirurgicznych z trzydziestoletnim doświadczeniem w branży. Od 1989 roku firma dystrybuuje swoje produkty do szerokiego wachlarza placówek medycznych w Grecji, a w ciągu ostatnich 15 lat jej produkty są dystrybuowane na całym świecie.

Obecnie MEDIPAC produkuje bardzo szeroką linię szwów chirurgicznych zarówno wchłanialnych jak i niewchłanialnych. Zawsze dążąc do doskonalenia i rozwoju, Medipac zapewnia lekarzom najodpowiedniejsze rozwiązania dla ich potrzeb. W ramach tych wysiłków portfolio produktów zostało ostatnio rozszerzone o wysokiej jakości szwy PTFE, membrany PTFE, mikro-śruby i mikro-piny.

NICI NIEWCHŁANIALNE:

  • PROFIMED – niewchłanialne monofilamentowe nici chirurgiczne z polimeru politetrafluoroetylenu (PTFE)
  • POLIAMID – monofilamentowe, niewchłanialne nici chirurgiczne, niebieskie (nylon)
  • PROPYLEN – monofilamentowe, niewchłanialne nici chirurgiczne – polypropylen, niebieski
  • JEDWAB – plecione, pokrywane woskiem, niewchłanialne nici chirurgiczne – jedwabne, czarne

NICI WCHŁANIALNE:

  • PGA – pleciona, fioletowa, syntetyczna nić chirurgiczna z poliglikolidu, pokrywana kopolimerem PGA-PCL
    Wchłonięcie: 50 – 90 dni, wytrzymałość resztkowa: 75% w drugim tygodniu, 35% w trzecim tygodniu
  • Neosorb Rapid (RPGLA) – pleciona, niebarwiona, syntetyczna, szybko resorbowalna nić chirurgiczna z poliglaktyny 910, pokrywana. Wchłonięcie: 42 dni, wytrzymałość resztkowa: 50% w piątym dniu, całkowita utrata wytrzymałości po 10-15 dniach
  • Monofast (PGCL) – syntetyczna, resorbowalna, fioletowa nić chirurgiczna o strukturze monofilamentu wykonana z poliglekapronu. Wchłonięcie: 90-110 dni, wytrzymałość resztkowa: 68%-78% w pierwszym tygodniu, 30% w drugim tygodniu, całkowita utrata wytrzymałości po 28 dniach

ZOBACZ KATALOG:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od MEDIF sp. z o.o. sp.k. drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez MEDIF sp. z o.o. sp.k. w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)