previous arrow
next arrow

APARATY RTG

Aparaty RTG marki ACTEON Satelec montowane są na polskim rynku już od ponad 25 lat. Ich niezawodna konstrukcja sprawia, że użytkowanie jest proste i nie wymaga prac serwisowych.

Aparaty punktowe ACTEON z rodziny X‑MIND® występują w dwóch segmentach:

Segment STANDARD – w którym znaleźć można produkty o cechach i parametrach najlepszych urządzeń na rynku z dodatkowo najwyższą jakością wykonania i trwałością marki ACTEON.

oraz

Segment PREMIUM – zawierający urządzenia, które prócz właściwości zapewnionych przez linie STANDRAD posiadające unikalne cechy i innowacyjne funkcje niedostępne nigdzie indziej.

MEDIF veterinary posiada zezwolenie Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki na uruchamianie urządzeń z serii X-MIND® w gabinetach weterynaryjnych.

Wychodząc na przeciw rosnącym oczekiwaniom naszych Klientów przy zakupie urządzeń z serii X‑MIND® istnieje możliwość sporządzenia pełnej dokumentacji odbiorowej – kliknij po więcej informacji.

X‑MIND® DC – KLASYCZNY APARAT O NIEZAWODNEJ KONSTRUKCJI

Aparat X‑MIND® DC to najlepszy wybór dla tych, którzy cenią sobie proste i niezawodne rozwiązania. Konstrukcja ta, niezmienna od ponad 20 lat sprawdza się w gabinetach na całym świecie, a odświeżony design sterownicy sprawia, że X‑MIND® DC pasuje nawet do najnowocześniejszych gabinetów.

NIEZAWODNOŚĆ GENERATORÓW

Generatory X‑MIND® DC są znane z niezawodności oraz spójnego działania od ponad 20 lat:

  • napięcie anodowe (60/70 kV),
  • prąd anodowy (4/8 mA),
  • czas ekspozycji (0,02-3,20 s).

NAJDŁUŻSZY ZASIĘG RAMIENIA NA RYNKU

X‑MIND® DC posiada wyjątkowo duży, efektywny zasięg ramienia – ponad 210 cm. Pozwala to na komfortowe wykonywanie zdjęć nawet w znacznej odległości od miejsca montażu.

OSTRE KRAWĘDZIE OBRAZU

Długi 30 cm tubus powoduje zmniejszenie rozmycia na krawędziach prześwietlanego obiektu.

PREDEFINIOWANE WARTOŚCI EKSPOZYCJI

Odpowiednie przyciski na sterownicy automatycznie dopasowują parametry ekspozycji do obrazowanych struktur anatomicznych.

JESZCZE WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI Modułowa konstrukcja aparatu umożliwia montaż sterownicy na zewnątrz gabinetu i obsługę 2 lamp RTG w dwóch osobnych pomieszczeniach. Dodatkowo możliwe jest zamontowanie aparatu na suficie lub wózku jezdnym. Dostępne są ramiona poprzeczne o 3 różnych długościach – 40/80/110 cm, których ruch jest płynny i nie wymaga wysiłku. Mocowanie ramienia zarówno od dołu jak i od góry urządzenia sprawia, że X‑MIND®  DC można dopasować do każdej konfiguracji gabinetu.

X-MIND® UNITY – NAJNOWOCZEŚNIEJSZY APARAT RTG Z WBUDOWANĄ RADIOWIZJOGRAFIĄ

X-MIND® unity – elegancki styl w połączeniu z innowacyjną technologią ACE® przenosi standardy generatora promieniowania RTG na zupełnie nowy poziom. Idealna dokładność i ochrona pacjenta oraz wykonującego badanie to elementy, których do tej pory nie był w stanie osiągnąć żaden inny aparat RTG.

X-MIND® unity to jedność radiowizjografii i aparatu RTG. Integracja czujnika z głowicą aparatu ułatwia dostęp oraz eliminuje ryzyko jego upadku i uszkodzenia.

unity
xmindunity-panel-sterujacy

Innowacyjna technologia ACE® zastosowana w aparacie X‑MIND® unity połączonym z RVG SOPIX® Inside umożliwia zatrzymanie i skrócenie ekspozycji generatora RTG, gdy otrzyma on wystarczającą dawkę. Dzięki temu eliminuje się ryzyko prześwietlenia zdjęcia, zbędnych powtórzeń oraz niepotrzebnej, nadmiernej ekspozycji pacjenta.

OSTRY I KONTRASTOWY OBRAZ

Ognisko o wielkości 0,4 mm. Możliwość regulacji parametrów w celu zapewnienia optymalnej ostrości i kontrastu:

  • napięcie anodowe (60/65/70 kV),
  • prąd anodowy (4-7 mA),
  • czas ekspozycji (0,02-2,00 s),
  • DO 52%* MNIEJ PROMIENIOWANIA DZIĘKI TECHNOLOGII ACE®
*Redukcja zmienna, w zależności od morfologii pacjenta
xmind-unity-xray

PREDEFINIOWANE WARTOŚCI EKSPOZYCJI

Odpowiednie przyciski na sterownicy automatycznie dopasowują parametry ekspozycji do obrazowanych struktur anatomicznych.

PASUJE DO KAŻDEGO GABINETU

Dostępne są ramiona poprzeczne o 3 różnych długościach – 40/80/110 cm, których ruch jest płynny i nie wymaga wysiłku. Możliwość zamontowania aparatu na wózku jezdnym oraz mocowanie ramienia zarówno od dołu jak i od góry urządzenia sprawiają, że X-MIND® unity można dopasować do każdej konfiguracji gabinetu.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od MEDIF sp. z o.o. sp.k. drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez MEDIF sp. z o.o. sp.k. w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)