Image module

Nowa rewolucyjna terapia do regeneracji skóry

Bi-one® LifeTouchTherapy to nieinwazyjne urządzenie do regeneracji skóry, które wykorzystuje synergię na bazie pól elektromagnetycznych połączonych z elektroporacją i podciśnieniem.

Liczne badania potwierdzają, że synergia ta regeneruje skórę reorganizując jej strukturę, co powoduje zwiększenie ilości kolagenu typu III i włókien elastynowych, zwiększenie mitozy komórek oraz reorganizację błony podstawnej z przywróceniem funkcji melanocytów.

Urządzenie Bi-one® LifeTouchTherapy jest produkowane we Włoszech i chronione międzynarodowymi patentami.

Bi-one® LifeTouchTherapy zapewnia skuteczne i bezpieczne leczenie rozstępów i blizn o różnej etiologii. Całkowity brak działań niepożądanych oraz brak czasu rekonwalescenscji umożliwia jego zastosowanie u pacjentów, bez względu na porę roku oraz fototyp skóry.

Image module

Uchwyt ACTIVE PLUS

Uchwyty stosowane przez Bi-one® LifeTouchTherapy są ergonomiczne, lekkie i łatwe w obsłudze. Wykonano je z żywicy ognioodpornej klasy Ø, a część mająca kontakt z ciałem jest certyfikowana jako niecytotoksyczna zgodnie z ISO 10993. Łączą w sobie możliwość stosowania trzech różnych form energii oraz system diagnostyczny najnowszej generacji.

Image module
Image module

Skuteczna terapia na rozstępy

Obszar zastosowania:
Czerwone i białe rozstępy na każdym fototypie skóry.

Program zabiegowy:
Od 6 do 12 sesji zaplanowanych z góry z wykorzystaniem formularza oceny kształtowania sylwetki, przeprowadzonych co tydzień lub dwa.

Korzyści:

 • Działa na rozstępy powstałe w dowolnym czasie1,2,3,4
 • Działa na wszystkie rodzaje fototypu skóry1,3
 • Jednoczesna redukcja ptozy skóry1,4
 • Średnie wypełnienie bruzd rozstępów 83,55%1
 • Regeneracja kolagenu typu III potwierdzona w badaniu histochemicznym4
 • Jakościowe i ilościowe zwiększenie ilości włókien elastycznych oznaczane w badaniu histochemicznym4
 • Neoangiogeneza w obrębie rozstępów oznaczana w badaniu histochemicznym4
 • Wytwarzanie neomelanocytów w obrębie rozstępów oznaczane w badaniu histochemicznym4
 • Reorganizacja błony podstawnej1,2,3,4
 • Opalanie rozstępów u 100% pacjentów, którzy przeszli kompletny cykl sesji1,2,3
 • Zmniejszenie wyczuwalnych dotykiem oznak rozstępów1
 • Całkowity brak działań niepożądanych i wyłączenia z codziennego funkcjonowania1,2,3,4
 1. Artigiani A, Cervadoro G, Loggini B, Paolicchi A. Biodermogenesi®: The non-invasive solution for the treatment of stretch marks. (Nieinwazyjne rozwiązanie do leczenia rozstępów) La Medicina Estetica 2012 nr 1 Styczeń-marzec: str. 41-49.
 2. Alberti G, Laura S. Treatment of stretch marks aged more than twenty years with the synergy of electromagnetic field and vacuum. Clinical case studies and subsequent follow-up. (Leczenie rozstępów mających ponad dwadzieścia lat z wykorzystaniem synergii pola elektromagnetycznego i próżni. Opisy przypadków klinicznych i późniejszy monitoring). Aesthetic Medicine Tom 5 nr 1 Styczeń-marzec 2019: str. 14-21.
 3. PA Bacci, G Alberti, D Amuso, A Artigiani, V Benitez Roig, V Di Nardo, V Garcia-Gimenez, D Greco, S Laura, M Pagano, A Reale, I Sarracco, S Saracoglu, C Urbani, E Venditti, M Wade, R Zunica. The synergy between vacuum and electromagnetic fields in the treatment of striae distensae: retrospective study on 917 patients with clinical and histological case records. (Synergia pomiędzy podciśnieniem a polami elektromagnetycznymi w leczeniu rozstępów: badanie retrospektywne obejmujące 917 pacjentów z klinicznymi i histologicznymi opisami przypadków). Journal of Applied Cosmetology, Tom 39 iss. 1 (styczeń – czerwiec 2021): str. 43-54.
 4. A Scarano, A Sbarbati, R Amore, E L Iorio, G Ferraro, F Lorusso, D Amuso. A New Treatment for Stretch Marks and Skin Ptosis with Electromagnetic Fields and Negative Pressure: A Clinical and Histological Study. (Nowa metoda leczenia rozstępów i ptozy skóry z zastosowaniem pól elektromagnetycznych i podciśnienia: Badanie kliniczne i histologiczne). J Cutan Aesthet Surg. 2021 Kwie-Cze; 14(2): 222–228.
Image module

Bi-one® LifeTouchTherapy to jedyna terapia umożliwiająca regenerację dowolnych rozstępów, nawet u pacjentów o fototypie skóry IV, V i VI. Może być przeprowadzana o dowolnej porze roku.

Nawet w przypadku wysokich fototypów skóry dochodzi do regeneracji rozstępów, liftingu i opalenizny po wystawieniu na promieniowanie słoneczne przy całkowitym braku działań niepożądanych i bez ryzyka nadmiernej pigmentacji.

Poza estetycznymi efektami, bardzo cenione są również wyniki histologiczne. Dokumentacja histologiczna pokazuje idealną reorganizację skóry nawet w przypadku wysokich fototypów.

Udokumentowane przypadki

Metoda Biodermogenesi® może się pochwalić 1016 zadowolonymi pacjentami, udokumentowanymi na polu leczenia rozstępów, a wszyscy z nich, niezależnie od wieku rozstępów i swojego fototypu, obserwowali poprawę rozstępów przy całkowitym braku działań niepożądanych.

Pacjentka z osiemnastoletnimi rozstępami, przed i po 6 sesjach Biodermogenesi®. Zauważamy wypełnienie rozstępów, ich opalanie oraz podniesienie pośladków.

Archiwum: Doktor M. Wade – Londyn

Pacjentka z białymi, nieprzeźroczystymi i głębokimi rozstępami występującymi od siedmiu lat. Po zabiegach Biodermogenesi® możemy zaobserwować wyraźną poprawę w miejscu rozstępów, wypełnienie i wyrównanie oraz idealną opaleniznę, która wygląda podobnie do otaczającej tkanki.

Archiwum: Wydział Dermatologii – Uniwersytet w Pizie

Pacjentka z głębokimi i nieprzeźroczystymi rozstępami, które całkowicie pokrywają pośladki, po cyklu sesji Biodermogenesi® i jednoczesnym opalaniu widoczna regeneracja rozstępów, które są idealnie wypełnione i opalone, integrują się z otaczającą tkanką.

Archiwum: Dr Claudio Urbani – Rzym

Młody pacjent z czerwonymi rozstępami, powstałymi prawdopodobnie w wyniku intensywnego ćwiczenia na siłowni. Biodermogenesi® umożliwia ponadto regenerację tkanki i późniejsze opalenie przy regularnej ekspozycji na działanie promieniowania słonecznego.

Archiwum: Dr P.A. Bacci – Arezzo

Nowo powstałe rozstępy na ramieniu młodego mężczyzny Po przejściu cyklu sesji Biodermogenesi®. Nastąpiła regeneracja rozstępów, a ich kolor stał się bardzo zbliżony do otaczającej skóry.

Archiwum: Dr G. Alberti – Palermo

Głębokie białe rozstępy leczone Biodermogenesi®, sprawdzone po serii ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Widać idealne wypełnienie rozstępów, wyrównanie z otaczającą tkanką oraz opaleniznę, dzięki której stają się niemal niewidoczne. Udo stało się kształtniejsze i jędrniejsze.

Archiwum: Dr G. Alberti – Palermo

Blizny: poprawa estetyki z zaletami funkcjonalnymi

Obszary zastosowania:
Blizny hipotroficzne, blizny przerostowe, bliznowce, blizny po oparzeniach.

Program zabiegowy:
od 6 do 12 cotygodniowych sesji.

Korzyści:

 • Wypełnienie blizn hipotroficznych*
 • Ściąganie i spłaszczenie blizn przerostowych*
 • Ściąganie bliznowców*
 • Zmniejszenie zwłóknienia wywołanego przez blizny*
 • Zmniejszenie przebarwień skóry*
*Nicoletti G., Perugini P., Bellino S., Capra P., Malovini A., Jaber O., Tresoldi M., Faga A. – Cattedra di Chirurgia Plastica e Ricostruttiva dell’Università Pavia. Scar Remodeling with the Association of Monopolar Capacitive Radiofrequency, Electric Stimulation, and Negative Pressure. (Przekształcenie blizn z zastosowaniem połączenia monopolarnych pojemnościowych fal radiowych, stymulacji elektrycznej i podciśnienia). Photomedicine and Laser Surgery Tom XX, Numer XX, 2016 M. A. Liebert, Inc. str. 1–13

Nawet blizny ulegają restrukturyzacji

 • Na podwójnym obrazie skanowanym przy T0, po lewej znajduje się zdrowa tkanka umieszczona 3 centymetry od blizny, podczas gdy na obrazie po prawej doszło do wygładzenia i dekonstrukcji blizny po usunięciu wyrostka.
 • Na koniec zabiegu, w T1, widoczna jest strukturalna organizacja kolagenu i elastycznych włókien nowo powstałej tkanki, która odzyskuje zarówno grubość, jak i własności optyczne (absorpcja, refrakcja, odbicie światła) zdrowej skóry.

Udokumentowane przypadki

Hipotroficzna blizna o nieregularnej teksturze, występująca na stawie. Po ukończeniu zabiegów z zastosowaniem Biodermogenesi® blizna jest elastyczniejsza, poprawia się również jej kolor, dzięki czemu jest prawie niewidoczna.

Archiwum: Wydział Chirurgii Plastycznej – Uniwersytet w Pawii

47-letni pacjent z siedmioletnim bliznowcem po zabiegu chirurgicznym, po serii sesji Biodermogenesi® w okresie dwóch miesięcy. Doszło do całkowitego cofnięcia bliznowca, kresa biała jest ponownie widoczna, po ekspozycji na promieniowanie słoneczne ulega pigmentacji, w konsekwencji uzyskując barwę jednorodną z otaczającą skórą.

Archiwum: Dr P. Castellacci – Mediolan

W tym przypadku widać wyjątkowe działanie regeneracyjne na bliznach po oparzeniu. Duże oparzenie ze znaczącym zwłóknieniem powodujące ból przy prostowaniu i obracaniu ramienia, leczone pięcioma cotygodniowymi sesjami w ramach programu DERMACARE PLUS. Dziewięcioletni chłopiec odzyskał pełną ruchomość kończyny przy zmniejszeniu bólu. Zdjęcie pozabiegowe wykonano 4 miesiące po ostatniej sesji, gdzie w tym okresie obserwowaliśmy postępującą regenerację poparzonej tkanki i w konsekwencji poprawę, zarówno na poziomie funkcjonalnym, jak i estetycznym.

Archiwum: Dr S. Saracoglu – Stambuł, Turcja

Blizna pourazowa leczona ośmioma sesjami Biodermogenesi®. Bardzo wysoko oceniana regeneracja tkanek i jednolitość chromatyczna z otaczającą skórą.

Archiwum: Dr Claudio Urbani – Rzym

UMÓW SIĘ NA PREZENTACJĘ

Zapraszamy do umawiania się na prezentację Biodermogenesi® u Państwa w gabinecie. Prosimy o wypełnienie krótkiego formularza poniżej. Skontaktujemy się z Państwem w celu uzgodnienia terminu spotkania.