previous arrow
next arrow

GELCIDE

GELCIDE - antybiotyk miejscowy do leczenia kieszonek przyzębnych

Ponieważ Gelcide jest podawany w formie płynu bezpośrednio na miejsce infekcji, preparat szczególnie nadaje się do zapobiegania uszkodzeniom otaczających tkanek kostnych. Jego wyjątkowy skład umożliwia mu szybką penetrację do dna kieszonki, w której następnie ulega żelowaniu, podczas gdy na powierzchni tworzy zwartą powłokę, która praktycznie zamyka ranę. Własności te umożliwiają łatwe aplikowanie przy jednoczesnym zapewnieniu utrzymania substancji aktywnych w miejscu infekcji.

Gelcide daje lekarzowi pełną kontrolę nad procesem leczenia i w efekcie zwiększa pewność uzyskania wymaganych wyników leczenia.

Wyjątkowe składniki Gelcide są powoli uwalniane w skutecznym stężeniu w czasie od 8 do 10 dni. Powłoka jest przepuszczalna, ale nierozpuszczalna dla płynów – co chroni kieszonkę przed dalszym narażeniem na bakterie występujące w jamie ustnej oraz późniejszym podrażnieniem i zakażeniem.

To opatentowane rozwiązanie zapewnia efektywne uzupełnienie standardowego leczenia SRP. Zwiększa odsetek terapii zakończonych powodzeniem, pomaga zapobiegać wczesnej resorpcji kości i potencjalnemu przemieszczeniu dziąsła – co prowadzi do przewidywalnych wyników terapii.

Dlaczego Gelcide?

Łatwość stosowania:

  • Płynna mikstura, która dociera głęboko do kieszonki przyzębowej.
  • Po naniesieniu Gelcide „uszczelnia” kieszonkę, zestalając się w formie żelu po kontakcie z płynami, a zatem pozostaje w kieszonce i działając jak powłoka podczas kontaktu z powietrzem na poziomie dziąsła.
  • Nie jest konieczne stosowanie żadnych dodatkowych narzędzi do iniekcji: w zestawie są wszystkie elementy.
  • Przewidywalne skutki terapii.

 Poprawa skuteczności w czasie:

  • Wysoce skuteczny przeciwko szerokiemu spektrum bakterii gram+ i gram- w wyniku działania antybiotyku piperacyliny.
  • Zapobiega wystąpieniu oporności bakterii wywołanej przez beta-laktamazy dzięki dodaniu tazobaktamu.
  • Biodegradowalny i zachowujący aktywność przeciwbakteryjną przez 8 do 10 dni.
  • Po wymieszaniu zachowuje aktywność przez 2 tygodnie.

Korzyści z zastosowania

  • Brak działań niepożądanych ze względu na 100-krotnie wyższy poziom stężenia substancji aktywnej w obszarze poddziąsłowym w porównaniu z terapią ogólnoustrojową.
  • Mechanizm powolnego uwalniania i przeprowadzenie aplikacji w placówce gwarantuje przewidywalność terapii.

Sposób użycia

1-253x300

Usunąć cały płyn za pomocą strzykawki z ostrą kaniulą.

2-270x295

Wstrzyknąć ciecz do pojemnika z proszkiem.

3-257x300

Wstrząsnąć butelką dopóki proszek nie rozpuści się całkowicie.

4-249x300

Pobrać ilość roztworu potrzebną do leczenia.

5-235x300

Wymienić ostrą kaniulę na tępo zakończoną kaniulę.

6a-235x300

Do leczenia kieszonek przyzębnych: zgiąć tępo zakończoną kaniulę, na wzór sondy periodontologicznej, a następnie wprowadzać ją do momentu osiągnięcia dna kieszonki. Następnie należy zastosować roztwór i całkowicie wypełnić kieszonkę aż do brzegu dziąsła.

6b-242x300

Wyjąć kaniulę i wysuszyć obszar strumieniem powietrza przez 10 sekund.

W leczeniu nacięć, urazów po ekstrakcji, szwów lub innych ran błony śluzowej jamy ustnej: ostrożnie osuszyć obszar dotknięty chorobą i nałożyć roztwór błonotwórczy.

7-264x300

Wpisać datę na butelce. W aktach pacjenta należy zanotować datę podania i numer partii, aby zapewnić odpowiednią identyfikowalność produktu.

8-239x300

Uwaga! Niewykorzystany roztwór może być używany do dwóch tygodni, jeśli jest przechowywany w miejscu bez dostępu światła i w temperaturze 4°C.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od MEDIF sp. z o.o. sp.k. drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez MEDIF sp. z o.o. sp.k. w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)